Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Güvenlik Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.

Hakkımızda

HAKKIMIZDA


Adı pek çok dilde “Doğa Ana” anlamına gelen Ekomadra, organik tarım ve hayvancılık ürünleri üretmeye odaklanmış bir işletmedir.


Kuzey Ege’nin zengin kültür mirasını bağrında saklayan Madra Dağında kurulmuş olan Ekomadra, uluslararası geçerliği olan EcoCert ve Tarım Bakanlığımızca onaylanan Organik Tarım Sertifikalarına sahiptir.


Ekomadra bünyesinde ayrıca butik bir zeytinyağı fabrikası da yer almaktadır.KURUMSAL YAPIMIZ


Ekomadra, EKC Limited Şirketi (%75) ve Kırtık Organik Tarım ve Turizmi Geliştirme Derneğinin (%25) bir araya gelmesi kurulmuştur.


EKC Limited Şirketi, EKC Grup içinde faaliyet gösteren bir işletmedir. EKC Grup sahip olduğu çeşitli işletme ile organik tarım, inşaat, mimarlık/mühendislik, pencere doğrama sistemleri, oto tamir ve bakım alanlarında faaliyet göstermektedir.


Kırtık Köyü Organik Üretimi ve Turizmi Geliştirme Derneği ise 2010 yılında organik tarım hedefi ile 35 çiftçi tarafından kurulmuştur. 2019 yılı itibariyle derneğe üye çiftçi sayısı 51’e ulaşmıştır. Derneğe üye olarak girmek isteyen çok sayıda çiftçi de gerekli sertifikasyon süreçlerinin tamamlanmasını beklemektedir. Dernek Başkanlığını halen Fikret Kara yürütmektedir.


Böylece Ekomadra, EKC Grubun modern kurumsal gücü ile Ege çiftçisinin kadim tarım bilgisini bünyesinde toplamayı başarmıştır.MİSYONUMUZ & VİZYONUMUZ


Misyonumuz

Çiftçinin bizzat içinde yer aldığı ve çiftlikten çatala kadar olan tüm süreçte, paydaşlarımızın beklenti ve ihtiyaçlarını, verdiğimiz taahhütlere bağlı kalarak, yüksek kaliteli, sağlıklı, lezzetli ve erişilebilir fiyatlara sahip organik ürünlerle karşılamak. Hizmet kalitemizi, çiftçi ve çalışanların yeteneklerini de geliştirerek sürekli olarak arttırmak.


Vizyonumuz

Sunduğumuz organik ürün yelpazesiyle, başta Körfez Bölgesi olmak üzere dünyada ulaşabildiğimiz her yerde yenilikçi, değer yaratan ve öncü bir işletme olmak.KURUMSAL DEĞERLERİMİZ


Ekomadra olarak referans aldığımız temel değerler şunlardır;


  • Ülke insanımızın kaliteli üretilmiş organik gıdaya ulaşımını kolaylaştırmak.
  • Karbon ayak izinin en aza indirmesi için gereken tüm süreçleri uygulayarak, bulunduğu ortamdaki doğal kaynakları korumak ve dünya standartlarında çevreyle dost üretim yapmak.
  • Başta içinde bulunduğu Körfez bölgesinde sanat, eğitim, tarım, hayvancılık vb. alanlara yönelik sosyal sorumluluk projesi yürütmek ve bu projeler aracılığı ile yöreye katma değer sağlamak.
  • Çiftçilerimiz ve müşterilerimizle birlikte bir ekip olduğumuzu bilincini önde tutmak ve elde edilen başarının ekip olarak paylaşılmasını benimsemek.
  • Ekomadra’nın gücünün gerçek kaynağının, yetkin ve başarılı insan olduğu bilinci ile çiftçilerimize mümkün olan tüm gelişim imkânlarını sunmak ve çalışma şartlarını sürekli daha iyiye götürecek dinamizmi oluşturmak.
  • Bütün faaliyetlerde başta insan hakları olmak üzere yasalar ve iş ahlakı kuralları çerçevesinde, dürüst bir yönetim uygulamak.